W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych do uczniów klasy I   zawitała higienistka p.Zosia Król. Zajęcia  rozpoczęły się zabawą ruchową do piosenki „Szczotka, pasta…”

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki,pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia . Pani Zosia zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca budziła w nas zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu)– lęk. Na zakończenie dzieci wysłuchały historyjkę o ,,Chorym kotku”.