Dnia 27 maja 2019 r. w  naszej szkole  został zrealizowany projekt edukacyjny pod nazwą „Czy warto zwiedzić Wielką Brytanię?”. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające najciekawsze miejsca w  Wielkiej Brytanii. Uczestnicy projekcji znaleźli się przez chwilę przed m.in.  Pałacem Buckingham, Big Benem, London Eye, Hyde Parkiem czy Tate Britain. Mamy nadzieję, iż po obejrzeniu prezentacji wiele osób zechce odwiedzić te przepiękny kraj. Uczniowie podczas przygotowywania prezentacji wykorzystali TIK. Dzięki temu projektowi mogliśmy podziwiać ich zdolności informatyczne oraz wiedzę o krajach anglojęzycznych i ich kulturze. Zwieńczeniem naszego spotkania był quiz w postaci Kahoota sprawdzający wiedzę o Wielkiej Brytanii. Gimnazjaliści bardzo dobrze poradzili sobie z  quizem. Ich wiedza zaskoczyła wszystkich, ponieważ niektóre pytania były wyjątkowo trudne. Organizując ten projekt edukacyjny każdy z uczniów dowiedział się bardzo dużo o miejscu, które przedstawiał. Poznali kulturę, historię, obyczaje, tradycje i miejsca ciekawe dla turystów. Widownia również dużo skorzystała na tym wydarzeniu. Wszystkie prezentacje były wykonane na wysokim poziomie i na pewno się podobały, o czym świadczyły gromkie oklaski na końcu.