Dnia 15 marca 2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pod hasłem: „Polska- moja Ojczyzna”. Celem ich było zapoznanie dzieci z symbolami narodowymi Polski, wzbogacenie słownika dzieci o nowe wyrazy: flaga, godło, herb, hymn oraz budzenie przywiązania do kraju ojczystego i wyrabianie u dzieci poczucia przynależności narodowej. Przedszkolaki bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Chętnie udzielały prawidłowych odpowiedzi na tematy związane z Polską. Doskonale znają symbole narodowe, wiedzą jak zachować się podczas śpiewania hymnu, a także wykazują szeroką wiedzę na temat fauny i flory naszego kraju. Zajęcia te zdecydowanie przybliżają miłość do Ojczyzny ale także utrwalają już poznane wiadomości.

Na zakończenie warsztatów każdy uczeń mógł zrobić sobie zdjęcie w mundurze wojskowym i poczuć choć przez chwilę dumę z  godnego noszenia tego stroju.