5 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Ropczycach odbyło się uroczyste zakończenie programu  profilaktycznego ,,Ochrona zdrowia i profilaktyka  przeciwalkoholowa oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży szkolnej”, realizowanego przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Ropczycach.
Na spotkaniu obecni byli: burmistrz Ropczyc  – Bolesław Bujak , dyrektorzy szkół i licznie zebrani goście. Podczas uroczystości przedstawiono i nagrodzono zebranych laureatów konkursów z zakresu profilaktyki przeciwalkoholowej i zdrowego stylu życia.

Spotkanie uświetniło przedstawienie przygotowane przez p. Małgorzatę Barłowską o  wesołej treści profilaktycznej pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy IVa. Na zakończenie wszyscy  zostali zaproszeni na degustację zdrowej żywności, które było  wspaniale i estetycznie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Agrotechnicznych pod kierunkiem nauczycieli.