Już piąty raz odbywa się w całej Polsce Noc Bibliotek.
Nasza szkoła brała udział w tej akcji po raz drugi.
Wieczorem zebrała się gromada czytelników biblioteki szkolnej i zaproszeni goście. Takiej imprezy jeszcze nie było w naszej szkole. Myślę, że nasz patron ksiądz Jan Twardowski, który sam pisał wiersze byłby dumny.
Pan burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Niedźwiadzie pani Elżbieta Strzałka, p. Marta Panek – przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Niedźwiady, panie z Rady Rodziców Wioleta Jezior i Aneta Raś, kandydat na posła RP – nasz absolwent Krzysztof Kosiński, pan Stefan Mądro, pani Wiesława Kuczek z Klubu Seniora, dwie uczennice Weronika Raś i Julia Siop, nasza polonistka pani Małgorzata Barłowska i oczywiście pani dyrektor Renata Samson-Matysek – wszystkie te osoby czytały na głoś fragmenty pięknej książki „Hobbit”  J.R.R.  Tolkiena, „Wierszowiązałki” i inne wiersze Joanny Mueller oraz „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek.
Słuchaczami byli uczniowie klasy 6a i inni mieszkańcy Niedźwiady.
Po uczcie duchowej przyszedł czas na poczęstunek, który przygotowały mamy uczniów.
Kiedy już goście się rozeszli uczniowie grali w gry planszowe, trochę potańczyli a potem udali się na zasłużony odpoczynek.
Trudno im było zasnąć po wieczorze pełnym wrażeń, toteż na drugi dzień zmęczeni ale zadowoleni opowiadali swoim kolegom jak wyglądała „Noc Bibliotek” w naszej szkole.