Pomagając potrzebującym, nie zmienimy całego świata,

ale możemy zmienić czyjś świat!

            30 września 2019 r. w naszej szkole odbył się Kiermasz Słodkości pod hasłem „Pomagamy Zuzi”. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli uczniowie z klasy VI B wraz z wychowawcą –  p. Elżbietą Tokarską – Orzech i Rodzicami.

W tym dniu od samego rana na przerwach oraz podczas szkolnej dyskoteki cała społeczność szkolna (nauczyciele, pracownicy, przedszkolaki, uczniowie i rodzice) ochoczo kupowała przygotowane wypieki. Przychód z Kiermaszu Słodkości przerósł najśmielsze oczekiwania inicjatorów akcji i po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są chętni do niesienia pomocy oraz wrażliwi na los potrzebujących osób. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przekazane na leczenie 6-cio letniej Zuzi z Ropczyc, która potrzebuje pomocy.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, otwartym sercom i portfelom udało się nam zebrać 1478.58 zł. W szczególny sposób pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom uczniów z klasy VI B za przygotowanie wypieków i ogromne zaangażowanie.

Kiermasz Słodkości, to nie jedyna inicjatywa związana z pomocą Zuzi. Każda klasa naszej szkoły zaangażowała się w tę akcję zbierając we własnym zakresie pieniądze na w/w cel. W sumie nam wszystkim udało się zebrać kwotę 3040.75 zł.

Organizatorzy kiermaszu tj. klasa VI B wraz z wychowawcą serdecznie dziękują wszystkim, którzy swą pomocą wsparli naszą inicjatywę, która miała również wymiar społeczny, gdyż sprzyjała promocji idei wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.