Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Górnej- spotkanie ze słynna osobą z regionu .

W dniu dzisiejszym na zajęciach odwiedził nas ksiądz proboszcz Tadeusz Polak, który przebywał 10 lat na misjach w Gwatemali. Wiele przeżył, wiele widział i dzisiaj podzielił się tymi niesamowitymi informacjami oraz przeżyciami z uczniami klasy V. Spotkanie
z naszym gościem było wyjątkową lekcją historii i geografii. Ksiądz Tadeusz zaskoczył nas bardzo dobrą znajomością języka hiszpańskiego. Nauczyliśmy się liczyć, przedstawiać i zadawać proste pytania w tym języku. Wszyscy świetnie się bawiliśmy! Ponadto dowiedzieliśmy się wiele interesujących rzeczy o mieszkańcach Gwatemali, ich codziennych problemach, szkolnictwie, tradycjach i obyczajach tego odległego od nas kraju.  Mieliśmy okazję dotknąć i pooglądać prawdziwe wydania lokalnych gazet ( SIGLO VEINTIUNO). Oglądaliśmy film i prywatne zdjęcia naszego gościa z pobytu w tym pięknym kraju. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem i na pewno długo nie zapomnimy tego spotkania. Podzieliliśmy się wszystkimi informacjami i zdjęciami z tego wydarzenia z naszymi partnerami projektowymi na platformie TwinSpace.  Kolejne zadanie czas rozpocząć!