Aby ułatwić dzieciom proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole dnia 12 marca  w Oddziale Przedszkolnym „Pszczółki” i ,,Żabki” w Niedźwiadzie Górnej został zorganizowano dzień otwarty. Na przyszłych przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Goście serdecznie powitani zostali przez panią dyrektor Renatę Samson – Matysek oraz wychowawców. Podczas dnia otwartego rodzice zapoznali się z ofertą przedszkola, obejrzeli budynek, wyposażenie i plac zabaw. Mogli również porozmawiać z przyszłymi wychowawcami o swoich obawach i omówić wszelkie niejasności. Przyszli wychowankowie chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki. Uczestniczyły w ciekawych zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Podczas swobodnych zabaw mieli okazję poznać swoich rówieśników, mogli również oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Był to dzień wesoły, kolorowy i pełny wrażeń. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem i wręczeniem drobnych upominków dla najmłodszych.