30 maja 2019 r. ze względu na fakt wygaszania gimnazjów po raz ostatni odbyła się Gimnazjada Lekkoatletyczna. Podczas Gimnazjady rozgrywane były następujące konkurencje: bieg na 100 m, bieg na 300 m, bieg na 600 m (dziewczęta), bieg na 1000 m (chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafeta dziewcząt i chłopców 4 x 100 m. Nasi uczniowie uzyskali najlepsze wyniki w gminie Ropczyce w konkurencjach: skok w dal chłopców Marcin Cabaj (4 m 60 cm) i Aleksandra Miklos w pchnięciu kulą dziewcząt z wynikiem 7 m 80 cm. Dziewczęta w składzie Ewelina Mądro, Patrycja Glinka, Aleksandra Miklos i Julita Wójcik wywalczyły III miejsce w sztafecie dziewcząt 4x 100 m.

Zwycięzcy odebrali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe z rąk Zastępcy Burmistrza Ropczyc p. Marka Misiury. Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.