Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. 30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Według dawnych wierzeń jest to to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, posiadający magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dzieci z grupy ,,Pszczółki” lały wosku przez dziurkę od klucza, układały buty, poznawanie imion swojej drugiej połowy, zawodu, który będą wykonywać w przyszłości, losowały magiczne przedmioty ich znaczenie oraz wiele innych wróżb i zabaw. Największą radość sprawiła dzieciom zabawa z krzesełkami przy muzyce, ponieważ zwycięzca mógł przebrać się w magiczny strój. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm dziecięcych piosenek. Na koniec, w podziękowaniu i na dobry nastrój do końca dnia, dzieci otrzymały słodkie muffinki z czekoladą wykonane przez mamy. W dobrym nastroju i miłym gronie dzieci poznały tradycje ludowe.