Przez trzy kolejne popołudnia Szkolna Grupa Teatralna prezentowała II. część Dziadów Adama Mickiewicza. Na pierwszy spektakl zaproszono nauczycieli i uczniów naszej szkoły, a także panią Sołtys, mieszkańców wsi i lokalne władze. Drugie przedstawienie adresowane było dla kolegów z Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Dolnej, zaś trzecie dla Zespołu Szkół w Małej.

Dochód ze spektakli przeznaczony był na leczenie naszego młodszego kolegi, Przemka Bieszczada, który uległ bardzo poważnemu wypadkowi – dotkliwie poparzył całe ciało. Zebraliśmy 632 złote, za które zakupiliśmy niezbędne mu maści.

Szczególnie wzruszyła nas postawa młodzieży z Małej. Ze względu na trudności komunikacyjne wydelegowali na przedstawienie jedynie kilku uczniów, ale przyjechali z pokaźnie wypełnioną skarbonką w którą wrzucali pieniądze cały tydzień. Z uczniami była nauczycielka, pani Wośko, a także dyrektor – pan Zegar. Po przedstawieniu pan dyrektor pochwalił aktorów nie tylko za wspaniałą inscenizację, ale i za pomysł pomocy Przemkowi.

mgr Małgorzata Bartoszewicz