Ośmioosobowa grupa uczniów klas szóstych naszej szkoły podstawowej (w składzie:  Katarzyna Bieszczad, Paulina Jezior, Agnieszka Ździebko, Joanna Mądro, Radosław Wojcik, Grzegorz Pociask, Mateusz Ciebień  z klasy VI a oraz  Łukasz Mądro z klasy VI b) uczestniczyła w I Międzyszkolnym Spotkaniu Regionalnym PODKARPACIE. Imprezę zorganizował Zespół Szkół w Lubzinie, zaś patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta i Gminy Ropczyce. Spotkanie to odbyło się w ramach Dni Ropczyc i miało charakter konkursu.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 7 szkół naszej gminy: Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Ropczycach, Zespołu Szkół z Gnojnicy Woli i Gnojnicy Dolnej, Szkoły Podstawowej z Brzezówki oraz naszej szkoły. Oczywiście była też drużyna gospodarzy czyli uczniowie Zespołu Szkół w Lubzinie. Młodzież zmagała się w sześciu konkurencjach:

1. Prezentacja legendy o własnej miejscowości gwarą lokalną w stroju ludowym lub scenki ukazującej obrzęd ludowy z użyciem tejże gwary.
2. Quiz ustny wiedzy o Ropczycach – zabytki, zakłady pracy, instytucje.
3. Piosenka z własnym podkładem muzycznym i wykonaniem kilku elementów tanecznych ludowych.
4. Prezentacja ciekawych miejsc w regionie. (W tym miejscu należą się brawa Kasi Bieszczad, która zrobiła to znakomicie!)
5. Quiz pisemny o dziesięciu sławnych postaciach z naszego regionu.

Reprezentanci naszej szkoły zdobyli największą liczbę punktów, wygrywając tym samym cały konkurs. Nagrodą był odtwarzacz DVD dla szkoły. Ponadto każdy uczestnik otrzymał indywidualną nagrodę rzeczową: dziewczęta materace nadmuchiwane i rakietki do badmintona, zaś chłopcy piłkę nożną i paletki do tenisa stołowego.

Po części konkursowej wszyscy udali się na piknik, gdzie otrzymali lody dla ochłody i smaczny poczęstunek.
Uczniów do konkursu przygotowała p. mgr T. Bieszczad, do tańca zaś przygrywał pan S. Wośko.
……..
Program Edukacji Regionalnej realizowany jest w naszej szkole od 1999 roku. STRONA EDUKACJI REGIONALNEJ